top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

Ülo Pikkov avas lugemisseeria St.Gallenis

Updated: Oct 14, 2020

Eile avas kirjanik ja animatsiooni filmi rezissöör Ülo Pikkov neljaosalise lugemisseeria St.Galleni Katharinen raamatukogus, mis toimub koostöös St.Galleni Ülikooli ja Sveitsi Eesti Seltsiga.


Laupäeval avas St.Galleni Katharinen raamatugogus neljaosalise lugemisseeria kirjanik, illustraator ja animatsiooni filmi meister Ülo Pikkov.

Ettelugemisele tulid kirjaniku kaks raamatut, mis sobisid tiitli alla "President ja Korstnapühkija". Eestikeelsed tekstid olid tõlgitud saksa keelde ja Yves Partchefeld luges tõlke ette tekitades ka saksa keelsetes kuulajates põnevust ja naeru.

Esitlusele tuli ka Ülo animatsiooni film, milles esindunud stseenides oli eestlastel palju äratundmisrõõmu. Värskendav oli vaadata lühifilmi mis eristus filmituru tavavoolust.

Lugemistund lôppes autori vestlusega, mis Sveitsi publikumi jaoks oli ka võimalus esitada küsimusi Eesti kohta. Ülo Pikkovi raamatud on St.Galleni raamatukogus juba laenutusriiulil olemas aga kingitusena tôi kirjanik kaasa Eesti kirjanike kogumiku "Suurtelt väikestele".

Keskpäeval jätkus matk Peter&Paul loodusparki, kus meid tervitas St.Gallen Rotary Clubi liige Hr Müller. Kuldses sügispäikeses tervitati külalisi looduspargi personali ja Hr Mülleri organiseeritud aperoga üldsuse jaoks suletud piiride taga, andes eestlastele võimaluse päästa lähedale nii kaljukitsede kunstkaljule kui ka lugudele loomade sarvedest. Enamus eestlasi nägi esimest korda elus elavat ilvest (mitte presidenti, vaid loomariigi esindajat!), kes oma tagasihoidlikkusele vaatamata end külaliste silmapiirile istuma sättis.

Perepäevast sai imeline kooslus Eesti kirjanduse-kirjaniku kohtumisest, kaasmaalastega tutvumisest, loodusest ja pühendunud inimestest Eesti ja eestlaste nimel.


Tänud kõigile osalejatele!


/M. Loertscher, 24.9.2017/

5 views0 comments

Recent Posts

See All

EV104

Comments


bottom of page