top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

Šveitsi haridussüsteem teaduses ja praktikas

Updated: Mar 29, 2021

Šveitsi Eesti Seltsi kolmas akadeemiline õhtu leidis aset 16.märtsil kl 20:00 (CET) teemal "Šveitsi haridussüsteem teaduses ja praktikas".


Dr. Katriina Vasarik Staub uurib Zürichi Ülikoolis, kuidas paremini õppida ja õpetada ning töötab prorektorina gümnaasiumis Neue Kantonsschule Aarau. Ta rääkis Šveitsi haridussüsteemist ja «avas uksed» Shveitsi kooli läbi kasvatusteadlase, õpetaja, lapsevanema ja – kuidas siis muidu – ka eestlase silmade läbi.


Maailma kalleimal haridusel on huvitav ajalugu, keeruline poliitiline süsteem ja paljutõotav tulevik. Siinmail pandi 18. sajandil alus hiljem kogu Euroopas levinud ideele muuta kooliharidus kättesaadavaks ja kohustuslikuks kõigile lastele. Samas on näiteks koolidirektorid vaid väga noor nähtus – esimesed koolijuhid alustasid koolides alles üheksakümndendatel. Täna leidub Šveitsis kümneid koole, kes on oma töö aga viinud vastavusse haridusteaduste ja pedagoogilise psühholoogia ajakohastele teadusuurimuste tulemustele ning milles õpitakse ja õpetatakse lähtudes personaliseeritud hariduse põhimõtetest.


Aitäh, Katriinale!


152 views0 comments

Recent Posts

See All

EV106

Comments


bottom of page