• shveitsieestiselts

Šveitsi haridussüsteem teaduses ja praktikas

Šveitsi Eesti Seltsi kolmas akadeemiline õhtu leiab aset 16.märtsil kl 20:00 (CET) teemal "Šveitsi haridussüsteem teaduses ja praktikas".


Dr. Katriina Vasarik Staub uurib Zürichi Ülikoolis, kuidas paremini õppida ja õpetada ning töötab prorektorina gümnaasiumis Neue Kantonsschule Aarau. Ta räägib Šveitsi haridussüsteemist ja «avab uksed» Shveitsi kooli läbi kasvatusteadlase, õpetaja, lapsevanema ja – kuidas siis muidu – ka eestlase silmade läbi.


Maailma kalleimal haridusel on huvitav ajalugu, keeruline poliitiline süsteem ja paljutõotav tulevik. Siinmail pandi 18. sajandil alus hiljem kogu Euroopas levinud ideele muuta kooliharidus kättesaadavaks ja kohustuslikuks kõigile lastele. Samas on näiteks koolidirektorid vaid väga noor nähtus – esimesed koolijuhid alustasid koolides alles üheksakümndendatel. Täna leidub Šveitsis kümneid koole, kes on oma töö aga viinud vastavusse haridusteaduste ja pedagoogilise psühholoogia ajakohastele teadusuurimuste tulemustele ning milles õpitakse ja õpetatakse lähtudes personaliseeritud hariduse põhimõtetest.Aeg: 16.märts kl 20:00 (CET)

Koht: ZOOM (link saadetakse registreerunutele 2 päeva enne ürituse toimumist)

Registreerimine: fienta keskkonnas.

Kellele: eelisjärjekorras Šveitsi Eesti Seltsi liikmed. Kuni 300 osalejat.

Küsimused: Kui teil on küsimusi Šveitsi haridussüsteemi kohta, siis saatke need meile hiljemalt 1.märtsiks aadressile estoswiss [at] eestiselts.ch.


Kohtumiseni digisilla vahendusel!

38 views0 comments

Recent Posts

See All
ŠVEITSI EESTI SELTS

Ühendame Šveitsis elavaid eestlasi korraldades erinevaid üritusi ja olles häälekandjaks kõigele, mis Šveitsis eestlastega seotud

AADRESS

8580 Amriswil

Switzerland

estoswiss [at] eestiselts.ch

  • SES Facebook
  • SES Instagram

© 2020 Šveitsi Eesti Selts