top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

AJU - suur kreeka pähkel

Updated: Oct 14, 2020

Šveitsi Eesti Selts kutsub teid avastama teadusmaailma koos Annika Kelleriga, kes töötab Zürichi Ülikoolihaiglas neurokirurgia kliinikus teadusrühma juhina. Annika võttis vastu väljakutse selgitada meile teadusmaailma, selle tausta ning rääkima teemal:"AJU - suur kreeka pähkel". Aeg: 27.oktoober 20:30-22:00

Koht: digimaailmas, Zoomi keskkonnas - kutse tuleb

Teadusõhtu ei ole mõeldud vaid teadlastele, vaid neile, kes soovivad teada, kuidas teadusmaailma teekonda alustatakse, kuidas seal maailmas asjad käivad ja soovivad küsida küsimusi aju teemal. Kehtib põhimõte: Rumalaid küsimusi ei ole. Ka noored, kes peavad tegema varsti oma elutee valiku, on väga oodatud.

Annika annab lühikese ülevaate kuidas ühe teadlase päev välja näeb, kust tuleb raha, kui palju tööd on ühe teadusartikkli taga, kuidas oma töid avaldatakse, kes on doktorant, kes järeldoktor jne. Kui teil on põlevaid küsimusi nö. "teadlase" igapäeva elu kohta - küsige. Aju tekitab aukartust. Kuid! Asjad pole üldsegi nii müstilised kui esmapilgul võib tunduda. Tulenevalt Annika taustast võib ta vastata teile küsimustele  sellistel teemadel nagu aju areng, neurodegeneratiivste haiguste tekkepõhjused, uute neuronite sünd täiskasvanud ajus, aju erilised veresooned ja selgitada miks on nii raske ravida ajuhaigusi. Annika teeb ka virtuaalse ringi laboris, et kõik oma silmaga näeksid milline näeb välja üks biomeditsiini labor.

Me palume teil saata ette oma küsimused 10.oktoobriks estoswiss@eestiselts.ch või Annika.Keller@usz.ch e-mailile, et Annika saaks esitluse osa ette valmistada juba vastavalt teie huvidele ning loomulikult jääb pärast esitlust aega küsimusteks ja aruteludeks. 

Annika Kelleri tutvustus on siin: tutvustus ja tema teadustööd.
23 views0 comments

Recent Posts

See All

EV104

Comments


bottom of page