top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

Eestlaste päritolust - mida räägivad meie ja meie sugulasrahvaste geenid?

Updated: Jan 18, 2021

Järgmine akadeemiline õhtu leiab aset teisipäeval, 19. jaanuaril kell 20:00 (CET) teemal "Eestlaste päritolust - mida räägivad meie ja meie sugulasrahvaste geenid?".

Selle õhtu toob meieni teadlane Kristiina Tambets, kes koos oma kolleegidega Tartu Ülikoolist on geneetilise, lingvistilise ja arheoloogilise ainese ühisel põhjal loonud uue teadmise eestlaste kujunemisloost. Kristiina on Tartu Ülikooli genoomika instituudi populatsioonigeneetik. Samuti on ta 2020. aastal Soomes Turu Ülikoolis külalisteadur.


Kristiina Tambets on pärjatud Vabariigi Presidendi otsusega ka Valgetähe V klassi teenetemärgiga – see näitab, kui oluline on tema uurimisteema eestlaste jaoks – saada aru, kust me siis tõepoolest pärit oleme. Mul on hea meel, et Kristiina on nõus meiega ühe mõnusa õhtu veetma ja tutvustama meile meie ajalugu lähemalt ning seda, kuidas ta seda uuris.


Aeg: Teisipäev, 19. jaanuar, 2021 kell 20:00 (CET)

Teema: "Eestlaste päritolust - mida räägivad meie ja meie sugulasrahvaste geenid?"

Teadlane: Kristiina Tambets

Palun registreerige oma osalemine Doodle's (liikmed) ja mitte-liikmed kirjutades e-mail estoswiss [at] eestiselts.ch meiliaadressile.


Kristiina elulookirjelduse ja teadustöödega on võimalik tutvuda siin.

Küsimusi võite esitada kuni 5. jaanuarini kas aadressile estoswiss [at] eestiselts.ch või ka otse Kristiinale ktambets [at] gmail.com.

296 views0 comments

Recent Posts

See All

EV104

Comments


bottom of page