top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

Jõululeht

Armsad Šveitsi Eesti Seltsi liikmed, sõbrad ja huvilised.


2020.aastal jäi jõulupidu pidamata ja meil tekkis soov luua midagi uut, mis meid ühendaks ja mis oleks justkui alternatiiv jõulupeole. Meil on ju Šveitsis palju toredaid eestlasi ja meil toimub palju põnevaid sündmusi (ka koroona ajastul), mistõttu tekkis idee kirjutada Jõululeht. Teie väga soe ja tunnustav tagasiside Šveitsi Eesti Seltsi esimesele Jõuluehele pani meid mõtlema, et see ongi ju ainus eestikeelne ajakiri Šveitsimaa pinnal - üks ja ainus. See rõõmuhetk leida oma postkastist üks emakeelne ajakiri - tundus, et see oli õigel ajal õiges kohas õige asi.


Nii otsustasime ka 2021. aastal seda korrata ja panna alus ehk ühele pikemale traditsioonile, millega saame luua arhiivi Šveitsi Eesti Seltsi tegemistest, Šveitsis elavatest eestlastest ja nende lugudest ning samuti ka tagasipöördujatest.


Kui sul on soov saada Jõululeht paberkandjal endale postkasti, siis kirjuta meile estoswiss(at)eestiselts.ch.
2021.aasta Šveitsi Eesti Seltsi Jõululehe väljaannet toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Välisministeerium. Eesti väliskogukondade väljaannetele suunatud 2021.aasta toetusprogrammi raames tegi selts taotluse, mis ka heaks kiideti. Kõikide toetatud projektide loetelu leiate siit.


Projekti nimi: Šveitsi Eesti Seltsi Jõululeht 2021

Eesmärgid: Tõsta eestluse olulisust välismaal, väärtustada eestlaste töid ja saavutusi Šveitsis ning luua arhiiv eestlusest ja eestlaste tegemisest Šveitsis, mis oleks kõikidele kättesaadav.

Toetussumma: 2 599,00€
36 views0 comments

Bình luận


bottom of page