top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

Jõululeht 2022, uue nimega Mägi ja Meri

Jõululeht 2022 sai endale uue nime tänu teie poolt pakutud põnevatele ettepanekutele. Šveitsi Eesti Seltsi lehe uus nimi on Mägi ja Meri, mille pakkus välja seltsi liige Aire ja mis osutus teie poolt valituks. Aitäh, et nii palju erinevaid nimesid pakkusite ja et andiste oma hääle valimaks kõige ilusama nime.


Lehe nimi Mägi ja Meri sümboliseerib eestlasi Šveitsis väga armsalt: me oleme mereinimesed, kes on kaugel mägedes. Kes end mereinimesena ei defineeri, vaid hoopis metsainimesena, siis võib seda näha ka nii, et Eestis ei ole mägesid ja Šveitsis ei ole merd - neid mõlemaid me igatseme, kus iganes me ei viibi. Ja loomulikult jätame teile kõigile võimaluse ise sellele tähendus anda.


Šveitsi Eesti Seltsi leht Mägi ja Meri jõudis paberkandjal kõikide seltsi liikmeteni detsembris. Saatsime ka sõpradele ja koostööpartneritele. Kui kellelgi on soov soetada leht paberkandjal, siis palun anna sellest teada seltsi e-maili aadressile (vt. Kontakt).


Ajalehte Mägi ja Meri saab lugeda SIIN.


2021 Jõululeht

Jõulueht 2022, uue nimega Mägi ja Meri, tegemist toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Välisministeerium. Eesti väliskogukondade väljaannetele suunatud 2022.aasta toetusprogrammi raames tegi selts taotluse, mis ka heaks kiideti. Kõikide toetatud projektide loetelu leiate siit.


Projekti nimi: Šveitsi Eesti Seltsi Jõululeht 2022


Eesmärgid: Tõsta eestluse olulisust välismaal, väärtustada eestlaste töid ja saavutusi Šveitsis ning luua arhiiv eestlusest ja eestlaste tegemisest Šveitsis, mis oleks kõikidele kättesaadav.


Toetussumma: 1´756,67€

47 views0 comments

Recent Posts

See All

EV106

Comments


bottom of page