top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

Jaanipäev 2020 Güttingenis, Baselis ja Cademarios

Updated: Aug 21, 2020

Sel aastal tähistasid eestlased jaanipäeva 27.juunil erinevates kohtades ning väiksemates gruppides, et pidada kinni koroona eeskirjadest. Eestlased kogunesid Güttingenis Bodeni järve ääres, Baselis Rheini ääres ning Cademarios koduhoovis. Eestlasi oli kolmes Šveitsi erinevas nurgas kokku ligi 45. Kuigi Baselis tuli kokku vaid kolm eestlast, oli jaanipäeva meeleolu kohal ja laul sai lauldud ning sini-must-valged õhupallid naerunäol lennutatud.  

Jaanipäeva saatis hea söök, lõbus meeleolu, ilus ilm, vihma ehmatus, jaanilaulud ning lastenaer. Asepresidendi juuretisest küpsetatud leib pani eestlaste näod Güttingenis särama, klassikaline šašlõkk väikeses Thurgau võtmes ehk õunamahlaga marineeritud liha täitis kõhud ning ei puudunud ka eesti õlu. Jaanipäevateemaline viktoriin oli aga paras pähkel, kuid andis infot järgmiste ürituste kohta ja vahvaid fakte jaanipäeva kohta. Lõbus kulminatsioon viktoriinile oli täiskasvanute loominguline pingutus moodustada paberist kolmnurkadest, ruudust ja rombist üks loom, mille lapsed pidid ära mõistatama. 


Jääme ootama järgmist ühist üritust, et tuua suur Šveitsi Eesti Seltsi pere siiski erinevatest Šveitsi nurkadest kokku. Seniks ilusat suve!


15 views0 comments

Recent Posts

See All

EV104

Comments


bottom of page