top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

Pro Baltikum tähistas Bernis Balti riikide taasiseseisvumise 25. aastapäeva

Laupäeval, 27. augustil 2016 korraldas Pro Baltikum piduliku sündmuse Berni raekojas tähistamaks Balti riikide taasiseseisvumise aastapäeva.


Vastuvõtt Berni raekojas algas laupäeva hommikul Ständerat Werner Luginbühli avakõnega, millele järgnes peakõneleja Prof. Urs Altermatti ettekanne.

Üritusel osalesid sadakond eestlast, lätlast ja leedukat. Läti parlamendist oli kohal Solvita Aboltina ja Leedu parlamendist Prof. Kestutis Masiulis, kes mõlemad heitsid pilgu Balti riikide ajalukku ning taasiseseisvumisega seotud seikadele.

Pro Baltikumi üks asutajatest ja Eesti Aukonsul Sveitsis, Hr Hans Graf rõhutas oma kõnes, et kuigi Sveitsi ei ole kunagi tunnusanud Eesti kuulumist Nõukogude Liidu alla, siis oli Sveits üks nedest maadest pärast Islandit, kes Eestit kui iseseisvat riiki tunnustas 24 tundi pärast taasiseseisvumist.


Ürituse tasakaalustas I.M.E koori muusikapalad, mis olid tänu koorijuhi Jane selgitavatele laulukirjeldustele lihtsalt ülimalt teemasse sobituvad.


Tänu kõigile osalejatele,

Tänud Pro-Baltikumile korraldamast.


Pildigalerii leidubsiit


Mirjam Loertscher 31/8/2016

3 views0 comments

Recent Posts

See All

EV104

Comments


bottom of page