Uudised

Eesti Vabariigi 96. aastapäev

Eesti Vabariigi 96. aastapäeva tähistasid Sveitsis elavad eestlased Genfis 22. veebruaril piduliku lõunaga Rhone'i jõe kohal asuvas restoranis. Genfi sündmus oli taas sillaks Edela- ja Kirde-Sveitsi vahel. Heameel oli nii paljude osalejate ja uute liikmete üle. Peetud kõnes toonitas seltsi president Loertscher, et uus selts on tõusmas ja oleme jõudnud esimese aastaga vähemalt õrre peale, kust on hea jätkata. Silme ette on kerkinud ka Eesti 100. sünnipäev, milleni on vaid neli aastat. 

Loertscher tegi üleskutse kõigile panustamaks juubeliprogrammi kokkupanemisse. Mõtteid võib saata seltsi emailile: estoswiss [at] gmail.com (etendused, näitused, spordiüritused, kontserdid jm). Eesti on väike ja vaatamata sellele, et taasiseseisvumisest on möödas juba ligi kaks tosinat aastat, tuntakse Eestit siiski vähe. Eesmärgiks on lisada Eesti tuntust Sveitsis 100. Vabariigi aastapäeva raameis. Pakkuge end appi korralduskomiteesse. Käige välja ideesid! Jaanuaris startis Sveitsi Eesti Mängugrupp ning Genfis toimunud lõunasöögi lauda ehtisidki juba laste esimesed käsitööd: Pikad Hermannid. Kahjuks ei saanud üritusele tulla seltsi endine president Eesti taasiseseisvumisaegadelt: Asta Arn, kes viibis ootamatu haiguse tõttu haiglas. Kui seltsi president teda päev enne Vabariigi aastapäeva sündmust haiglas külastas, siis ütles proua Arn: "Ära mind ja minu vanust kiida, sest see õige Eesti Dinosaurus on Alexandra Melin, kes tänavu saab 98. aastaseks!" Alexandra Melin viibis ka oma tütre seltsis SES-i korraldatud sündmusel. Sveitsis elavaid "Eesti Dinosauruseid" ongi kolm: Alexandra (97a.), Asta (89a.) ja Vabariigiga samal päeval sünnipäeva tähistav Ruth Zolliger (94a). Kõige noorem eestlane oli sel korral 5 kuune Orlando, kes on seltsi veebimasteri Leandro ning eestlanna Ingridi peres esimene laps. Tänati kõiki seltsi liikmemaksu maksjaid. Teie heldekäelisust ootame tulevikuski! Luganos alustas tööd Eesti Aukonsulina Nicola Simoneschi. Temale sooviti uues ametis palju edu. Tervituskõnesid pidasid aukonsulid Hans Graf ja Matteo Inaudi. Tänusõnad lausuti Kätlin Sarikule abi eest ürituse kokkupanemisel. Tänud kõigile kes osalesid lähedalt ja kaugelt! Elagu Eesti!

scroll up