Uudised

Eestlaste jõulupidu 2014


Jõuluvana, jõululaulud ja Rõuge piparkoogid  jõulupeol Zürichis!

Laupäeval, 29.novembril toimus järjekordne jõulupidu, kuhu sel aastal oli kokku kogunenud rekordarv (meie eestlased armastame rekordeid luua, eks) kohalviibijat - hubasesse Johanniter restorani Zürichi südalinnas oli kokku tulnud ligi 120 rõõmsameelset inimest!

Peo alguses said külalised end kostitada maitsva hõõgveini ja ehtsate Rõuge Pagari piparkookidega. Jõulupeo ametliku alguse tegi Eesti Seltsi särav president Mirjam Loertscher, kes alustas oma kõnet järgmiste sõnadega: "president Ilves ütles mõned päevad tagasi Sakalale antud intervjuus, et presidendil, keda võetakse kuulda, ongi kohustus rääkida, mõelda ja kõnesid pidada." Nii ei saanud meie Seltsi valitud presidentki pidu ilma kõnet pidamata alustada. Oma kõnes püüdis Seltsi president panna meid hetkeks mõtlema tagasi sellele, mis tegelikult peitub sõna jõul tähenduses. "Meie keelde on tulnud sõna, millega tähistame neid kauneid pühi ilmselt Skandinaaviast. Jul on väga vana sõna ja tähendab valgust. Niisiis on jõulud meile põhjamaalastele valguse pühad," kirjeldab Mirjam.

Lisaks soovib Seltsi president kõigile kauneid ja lumiseid pühi ning annab edasi ka järgmiste auväärt inimeste tervitused: seltsi endiselt presidentilt Asta Arnilt, kel täitub 30.novembril 90. sünnipäev ning kellel olla jätkunud kingitud ‚Hariliku Eestlase‘ raamatu lugemisest rõõmu ka varbaotsteni. Samuti saadab tervitusi Cara Lott ning aukonsul Matteo Inaudi. Kõnele järgnes septembris asutatud Eesti koori südantsoojendav esinemine koorijuhi Jane Tiigi eestvedamisel.

Nagu eestlaste jõuludele ikka kombeks, ei puudunud väliseestlaste peolaualtki põhjamaade verivorst, keedukartul kui praekapsas.

Jõulupeo tipphetk oli kindlasti jõulumehe à la Weihnachtsmanni saabumine ühislaulu Aisakell saatel. Laste rõõm jõulumeest nähes oli kindlasti õhtu siiraim. Jõulumees Andres tegi super töö, olles mõõdukalt humoorikas ning lahke jõulupakke jagades. Tôeliselt lõbus oli jõuluvana ja pakisaaja ühine kaera-jaani tants.

Jõulumehe ärasaatmisele järgnes a capella ansambli esinemine koos Meribel Müürsepaga. Meribel laulab kohalikus kooris ning valitud koorikaaslastega ongi nad loonud ansambli, kellele see oli esimene kontsert. Kõikide kuulajate kõrvad muutusid valvsaks kui kohalikud laulsid jõululaulu eesti keeles! Imearmas.

Kui külaliste suud said magustoidust magusaks, siis esinesid veel Eesti koorijuhi abikaasa Andre ja Meribel duetina. Sel peol olime tõesti väga ära hellitatud musikaalse poolega, mis tegi jõulupeost eestlaste jaoks veel jõululikuma.  

Pidu lõppes hilisõhtul südamlike advendisoovidega.

Uute kohtumisteni!

/Toimetas Johanna Kallion, 30. november 2014, Zürichis/

Photos by Helen Reescroll up