Uudised

Harilik Eestlane raamat müüdi Zürichis välja tunni ajaga!

"Meie oma Helen meie omas Zürichis" hõigati välja mõned nädalad enne "Harilik eestlane" raamatu esitlust, mis leidis aset Cafe Sphères kohvikus 8. detsembri õhtul Zürichi Hardturmstrassel. Hubasesse kohvikusse, mis kätkeb endas nii raamatupoodi, lava kui ka baari, oli kogunenud kümnekonna eestlase lisaks ka palju kohalikke ning autori enda tuttavaid-sôpru. 

Karin Nemeci (Shanghai) ja Helen Ree (Zürich) koostöös valminud raamat, milles eestlased end ise kirjeldavad on osutunud üle ootuste menukaks Eesti raamatupoodides. Teisiti ei käinud ka Zürichis toimunud esitlusel. Heleni humoorika ja siira ettekande lõppedes tekkis raamatulaua äärde pikk järjekord, mis ei häibunudki enne kui raamatud olid välja müüdud! Pettuda ei tulnud aga kellelgi, sest raamatutellimused sai sisse anda kohapeal.
Pilte esitlusest leidub siit.

"Harilik eestlane" raamat on kõike muud kui harilik. Juba idee koguda lood eestlaste kohta eestlastelt endilt on mõte, mille peale ei ole tulnud parimadki turundusfriigid. Aga see, et lugude lisaks fotograafist Helen veel seljakotiga mööda Eestit rändas ning oma kodumaad iseloomustavaid killukesi raamatu jaoks pildistas, teeb raamatust kõrgtasemelise teose, milles on nii äratundmisrõõmu kui ka rohkeid ahaaa-seda-ma-ei-teadnudki-efekte. Linaste kaante vahele köidetud raamat meenutab Eestit isegi seda kinnisilmi käes hoides.

Seltsi presidendina olen saanud jälgida raamatu valmimise protsessi juba mõni aeg. Esmaspäeval Sphères kohvikus istudes ja Heleni enesekindlat esitlust  jälgides oli sees ääretult uhke tunne. Uhke just selle pärast, et kaks südikat eestlannat ei löönud kohkuma esimeste takistuste ees. Näiteks ei siis, kui avastati, et raamatu printimist ei saagi niisama lihtsalt üle anda trükikodadele, vôi siis kui oli vaja kiiresti leida finantsiline stardikapital.  Vastupidi, kogu projekti on hallatud kannatlikkuse ning hoolega ja sellisel tasemel, et ette on näidata isegi tänukiri President Ilveselt endalt!

Need, kel raamatut veel riiulist ei leidu vôi kes lisa raamatuid hankida soovivad, saavad seda teha Eesti reiside ajal sealsetes raamatupoodides vôi kirjutades Helenile contact@helenree.com Lisa raamatuid on Sveitsi oodata hiljemalt veebruari teisel poolel, sest järgmine raamatu esiltus on EV aastapäeva tähistamise üritusel, mis toimub 
21. veebruaril Bernis restoranis "Alte Tramdepot". 


Aitäh Helen ja jääme raamatule järge ootama..... kes teab, ehk siis juba sveitslaste kohta sveitslastelt endilt!

/Mirjam Loertscher, Winterthuris /


scroll up