Uudised

Rekordarv osavõtjaid 35. rahvusvahelisel Greifensee jooksul

20.Septembril 2014 toimus 35. rahvusvaheline Greifensee jooksuvõistlus Usteri linnas. Ürituselt võttis osa üle 14 000 jooksusõbra ületades sellega eelnevate aastate osavõtjate arvu.


Nii nagu ei puudu ühestki sadamast üks eestlane, ei puudu eestlane ka spordiürituselt. Ilusat suviselt sooja sügisilma olid sportlikult veetma tulnud mitmed Šveitsis elavad eestlasedki. Rahvuskaaslased olid esindatud pea kõigis kategooriates: laste 1,2 km, MuKi/VaKi (ema-laps/isa-laps) 1,2 km, 5,5 km Just for Fun, 10 km jooksu kui kõndimise distantsidel ning selle võistluse pikimal rajal 21,1 km poolmaratonil.

 Tähelepanuväärse soorituse tegi 10 km kõndimises Risto Länts, kes saavutas 10.koha ajaga 1:17.47,3. Esile tahaks tõsta kindlasti ka Maarja Bircher-Suitsu, kes võttis osa naiste W40 vanuseklassi poolmaratonilt läbides see ajaga 2:04.02,5.

 Sel aastal olid eestlased jooksuks uhkelt ettevalmistatud kandes värskelt valminud tiimisärke, mille seljalt võis lugeda kirja: I`m a fast Estonian living in Switzerland. Nüüd teavad vähemalt mõned tuhanded sveitslased, kui kiired on siin elavad eestlased ;) 

 35. korda õhkus Usteri linn stardieelsest elevusest, kaasaelavate fännide poolehoiust, kui enda üle uhkust tundvate lõpusirge ületanud jooksjate emotsioonidest. Samuti ei puudunud spordiürituselt ka orkestri trummipõrin viimast kilomeetrit läbivate jooksjate ergutamisel.

 Kokkuvõttes sai veedetud üks mõnus sportlik päev, kus üksteisega jagati saadud kogemusi ja täitunud eesmärke.

 Järgmine rahvaspordijooks toimub juba järgmisel pühapäeval, 28.septembril Wetzikonis, kus leiab aset 36.Pfäffikersee jooks (http://www.zuerilaufcup.ch/pfaeffiker) 

 Ilusat sportlikku sügist soovides!

 /Johanna Kallion/

scroll up