Uudised

SES osales Sveitsi Baltikumi komitee aasta üldkoosolekul

Hr Scherreri kutsel osales SES-i president Mirjam Loertscher laupäeval, 5. aprillil Baselis toimunud Sveitsi Baltikumi komitee aasta üldkoosolekul, tutvustades kohalviibijatele Sveitsi Eesti Seltsi.


Seekordne üldkoosolek oli tugeva Eesti kallakuga, mis oli meeldivaks vahelduseks, sest Eesti pool ei ole olnud väga tugevalt esindatud nende programmis viimastel aastatel.  

Väga huvitava ettekande pidas Härra Ivo Wegmann, Estonian-ACB-Vianco president, kes rääkis Sveitsi BIO veiselihatööstusest ning plaanidest asendada Lõuna-Ameerika veiseliha import Baltikumi omaga. Viancol on 8-aastane leping Coop supermarket ketiga. Lihaveiste kasvatus toimub Eestis ning peakontor asub Võru maakonnas, Sännas, http://www.eav.ee/ Koosolek jätkus Beromünsteris elavate Lismarie ja Klas Koch'i ettekandega "Unser Weg von Estland in die Schweiz" ("Meie teekond Eestist Sveitsi"). Nad lugesid ette liigutavaid väljavõtteid oma raamatutest. Lismarie Koch-Plath raamat "Fluchtlinien" ilmus aastal 2009 ning Klas Kochi raamat "Tuule suund on nord. Wind kommt von Nord" ilmus aastal 2012. Mõlemad raamatud on saksa keeles ja saadaval otse autorilt (nüüd on laenutamise võimalus ka SES-i presidentilt).

 Baltikumi komitee president Alex Scherrer esitles ka Lutz Dettmanni saksa keelset raamatut "ANU - Eine Liebe in Estland", mille tegevus toimub Hiiumaal. Raamatut saab nüüd tellida ka Sveitsi raamatu poodidest voi Amazonist. Möödunud aastal tõi Sinisukk kirjastus raamatu välja ka eesti keelsena: "ANU. Aja-, sõja- ja armastuslugu Eestimaal".

 Üldkoosoleku lõpetas Mirjam Loertscheri ettekanne Sveitsi Eesti Seltsi kohta. Hinnati muu hulgas seda, et selts teeb infovahetust mitmekeelsena. Seda nii välja saadetavate e-mailide kui ka kaasa toodud saksa keelse flyeri näol. 

 Schweizerisch-Baltisches Komitee loodi 1948 aastal, eesmärgiga toetada Baltikumi koole, haiglaid ja lapsi ning tuua Balti kultuuri lähemale ka sveitslastele.

scroll up