Uudised

Šveitsis loodi Eesti koor

"Eesti suudab ja jääb. Aga Eesti suudab seda kiiremini, mida enam iga eestlane, kus iganes ta elab, tunneb ennast Eesti Vabariigi esindajana, kellel on õiguste kõrval ka kohustused Eesti rahvusliku julgoleku, Eesti majanduse, Eesti kultuuri edendamise suhtes oma asukohamaal. Väike rahvas vajab igat kätepaari, iga Teie algatust."

 /Lennart Meri. Eesti Vabariigi President, ESTO- 96 patroon/


Selliste sõnadega alustas dirigent Jane Tiik täna esimest laulukoori proovi Baselis, millega pandi alus esimesele Šveitsi Eesti laulukoorile. Laulukoori huviliste nimekirja on end kirja pannud ligi 30 muusika inimest. Tänases kolmetunnises proovis saavutati naha alla pugevaid akorde, mis ei jätnuks külmaks ühtegi välismaal elavat eestlast.

 Jah, "our wireless roots are in Estonia" aga on uskumatu privileeg kasutada muusikat ja koorilaulu, et tunda nende 'traaditute juurte' jõudu.

 Aitäh kõigile kes koori loomisele ja jätkusuutlikusele on oma panuse lubanud.

 Meeletult lahe seltskond on meid siin Šveitsis! 

 Kohtumiseni novembri proovis! 

 /M. Loertscher/

scroll up