top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

30 aastat Baltimaade taastatud vabadust

Šveitsi Eesti Selts kutsub teid neljandale akadeemilisele õhtule, mis toimub juba 11.mail kell 20:00 CET. Kuna tänavu möödub 30 aastat Baltimaade taastatud vabadusest, siis teeme akadeemilisel õhtul sissejuhatuse selle aastapäeva tähistamisesse. Tšehhi Eesti Klubi asutaja ja juht, Dr. Iivi Zajedova räägib meile teemal "Baltimaade 30 aastat taastatud vabadust ja Baltimaade regionaalne koostöö". Dr. Iivi Zajedova on Praha Karli Ülikooli „Baltimaade regionaalne koostöö ja Venemaa“ garant olnud 21 aastat ning Praha Karli Ülikooli kirjastus, Karolinum, on välja andnud ka tšehhi keeles Iivi Zajedova raamatu „Balti regionaalne koostöö“.


Kolmkümmend aastat tagasi, 1991.a augustis ilmusid Balti riigid taas maailma poliitilisele kaardile. 20.sajandi viimane aastakümme möödus koostöö ja integratsiooni otsingute tähe all. Akadeemilisel õhtul käistleme Baltimaade koostööd ja sellega seotud aspekte. Kaardistame omavaheliste suhete arenguid ning võimalusi, regiooni homogeensust, sisemist perspektiivi ja regionaalse kootöö faktoreid ja valdkondi. Hindame stimuleeriva ning siduva elemendina suhteid partneritega.


Aeg: 11.mai 20:00 (CET) / 21:00 (EET)

Koht: ZOOM (link saadetakse registreerunutele)

Teema: 30 aastat Baltimaade taastatud vabadust

Teadlane: Iivi Zajedov

Registreerimine: Fientaplatvormil

Kellele: eelisjärjekorras Šveitsi Eesti Seltsi liikmed. Kuni 100 osalejat.

Küsimused võite saata meile 1.maiks aadressileestoswiss@eestiselts.ch.
19 views0 comments

Recent Posts

See All

EV104

Comments


bottom of page