• shveitsieestiselts

Eesti Inimarengu Aruanne 2016/17

Bernis elava ajaloolase Kaja Haukanõmme artikkel "Eestlased maailmas" ilmus eile.


Kaja Kumer-Haukanõmm on Bernis elav doktorikraadiga ajaloolane, kes töötab tänapäeva põgenikega. Tema peamised uurimisteemad on (eestlaste) ränne ja suurriikide suhtumine Eestisse Teise maailmasõja ajal ning pärast seda. Praegu huvitab teda kõige enam eestlaste väljarände esimene ja teine laine, arengujooned eestlaste kogukondades väljaspool kodumaad ning tänapäeva põgenikud. Suur osa tema uurimistööst põhineb eri arhiivide materjalidel. Ta on kirjutanud hulgaliselt artikleid eestlaste väljarändest Teise maailmasõja ajal ja kogukonna arengust läänes.

Eile ilmus Eesti Inimaregu aruanne 2016/2017. Selles leidub väga sisukas ja põhjalik artikkel "Eestlased maailmas", mille kaasautoriks ongi Kaja ise. http://inimareng.ee/valjapoole-avatud-eesti/eestlased-maailmas/

Samalt veebilehelt leidub teisigi artikleid Eesti inimarengu, rändepoliitika ja hargmaistumise teemadel.

Kaja Haukanõmm on aktiivne 'Eesti Kultuuriselts Bernis' liige ja asutaja, ning nende järgmine Kirjandussalong toimub 10. juunil Bernis.

0 views0 comments

Recent Posts

See All
ŠVEITSI EESTI SELTS

Ühendame Šveitsis elavaid eestlasi korraldades erinevaid üritusi ja olles häälekandjaks kõigele, mis Šveitsis eestlastega seotud

AADRESS

8580 Amriswil

Switzerland

estoswiss [at] eestiselts.ch

  • SES Facebook
  • SES Instagram

© 2020 Šveitsi Eesti Selts