top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

Balti Keti 30. aastapäeva tähistamine

24. augustil 2019 kogunes umbes 70 eestlast, lätlast ja leedulast Fribourgi ülikooli tähistamaks 30 aasta möödumist Balti ketist.


Originaalartikkel fotode ja jutustustega: https://spark.adobe.com/page/au38AimEPuOv4/ (Annika Fibbioli)

Tugevalt üle poole kohalolnuist olid ka ise 1989. aastal Balti ketist osa võtnud. Õhus oli tunda ootusärevust ja rõõmu selle üle, et eestlased, lätlased ja leedulased lõpuks Šveitsis kokku said. Ehk saab sellest üritusest sild järgmiste ühiste ettevõtmisteni.


Leedulased olid kaasa toonud vastvalminud Leedu dokumentaalfilmi "The Inimitable Baltic Way" ("Nepakartojamas Baltijos kelias"), mis tõi publiku 30 aasta tagustesse sündmustesse ja võimaldas mitte-leedulastel sündmust uuest perspektiivist vaadata. Kui dokumentaalkaadrid vaadatud, jagasid Šveitsi Eesti Seltsi asepresident Annika Fibbioli ja muusik Anu Tähemaa oma isiklikke mälestusi Balti ketis olemisest (neid saate lugeda täies pikkuses allpool).


Pärastlõunasse tõi särtsu Anu Tähemaa võrratu esinemine. Ta pani kõik kolm Balti rahvast jälle koos laulma ja liikuma nagu me 30 aastat tagasi seda tegime.
Leedu seltsi juhi Jurate Casperseni ärgitusel sättisid kõik end uuesti Balti ketti ja lauldi vana head "Ärgke Baltimaad", kõigepealt läti, siis leedu ja eesti keeles, nagu algselt lätlaste Valdis Pavlovskise (sõnad) ja Boriss Rezņiksi (viis) poolt kirja oli pandud.

12 views0 comments

Recent Posts

See All

EV104

bottom of page