top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

President Kaljulaid külastas Sveitsi

3. mail esines Eesti President Kaljulaid 47. rahvusvahelisel St.Galleni juhtimiskonverentsil aukülalisena, millele eelnes visiit St.Galleni Katharinen raamatukogusse, kus poolteist aastat tagasi avas meie selts Eesti raamatute kogu.


Presidendi juhtimiskonverentsi kõne on loetavpresident.ee kodulehel.Tegemist oli suletud loengu ja sellele eelnenud visiidiga St.Galleni Katharinen raamatukogusse, kus poolteist aastat tagasi avas meie selts Eesti raamatute kogu. President täiendas eile seda kogu järgnevate raamatutega:

F-R. Kreutzwald "Eesti rahva ennemuistsed jutud"

V.Veedam ja C.B.Wall "Purjetamine Vabadusse" EV100 seeriast.

G.Taul "ENM. The Estonian National Museum's main building at Raadi"


President Kaljulaid huvitus eestlaste tegevusest Sveitsis. Ta hindas eestlaste panust raamatukogu loomisel ja selle kaudu eestlaste kokku toomist. Mänguringi õpetajad ja lapsed rääkisid mänguringi tegevusest, Eesti laste suhetest raamatutega ja sellest, et detsembri mängupäev veedetakse 2.detsembril raamatukogus Eesti autori Kairi Looki seltsis.Siit leidub ka presidendi meediakajastus kohtumisest.


Raamatukogu vastuvõtul esindas St.Galleni linnavalitsust Hr. Stadtrat Markus Buschor (Haridusosakond). Hr Buschor rõhtutas, et eestlased on raamatukogu jaoks valinud maailmakuulsa raamatukogu linna, mis on ka Sveitsi laiuselt tuntud raamatute linn. Hr Buschori sõnul on suur rõõm tõdeda, et vaatamata Eesti e-riigile, on eestlastes säilinud suur huvi ehtsate raamatute vastu.


Raamatukogu tseremooniat saatis raamatukogu juhataja Pr Christa Oberholzer ja St.Galleni ülikooli õppejõud Hr. Yves Partchefeld. Viimase ettevõtmisel toimub sügisel EV100 raameis lugemisseeria nelja Eesti raamatu autoriga (23.9, 19.10, 16.11 ja 2.12).
Presidenti saatis delegatsioon, sh Sveitsi Suursaadik Rein Oidekivi ja aukonsul Hans Graf.


Presidendi visiidiga avati ka Eesti 100 pidustused Sveitsis.


Selts tänab osalejaid!

Kohtumiseni jaanipäeval!

4 views0 comments

Recent Posts

See All

EV104

Comments


bottom of page