top of page
  • Writer's pictureshveitsieestiselts

Eestlaste jaanipidu Eselhofis

Selleaastane lustakas jaanipidu sai veedetud Sveitsi-Saksa piiri ääres, külakeses nimega Buch.


Eselhof paikeb keset rohelist loodust ning on koduks eeslitele, jänestele ja kilpkonnadele. Peoplatsile kõndides möödusid külalised suurtest kasepuudest, mis olid üleni lehes ning ühekorraga avastati, et see kõik oli nii Eesti moodi. 


Pidu möödus suvesoojas ilmas kus päike ja vihm end vahetpidamata kätlesid. Laste jaoks oli see aga imeline kui sai vihmas tantsida või lakka õlgede sisse pugeda ning seal suuri onne ehitada, nii et õletolmus enam lapsi eristada ei suutnud. 


Eestlaste endi kaetud buffee laud oli taas kord rikkalik. Mehed said harjutada indiaanitelgis tule tegemist ja ülalhoidmist. Kindlasti lõhnasid nii mõnedki järgmiselgi päeval veel sooja suitsu järgi! Suur jaanituli süüdati väljas Eesti Mänguringi laste "Röövliroki" laulu saatel. Hiljem jätkus laulmine  ühiselt ning õuetäis rahvast müristas  laulda: "jaanipäeval kõrgeks kasvab rohi" kuni moodsa Curly Strings "Kaugel külas" lauluni välja. Sellele järgnes Taimi Paula ettekanne ja piltide-skulptuuride vabaõhu näitus. Samuti esitles oma fotosid Helen Ree, kes ka sellel päeval fotograafi tunnusvigurit käest ära ei pannud.


Peo korraldajaid rõõmustab alati kui korraldatud üritusele piisavalt rahvast tuleb. Sellel peol olid kohad juba kaua aega tagasi välja müüdud ning kui peo päeval tekkiski kaks vaba kohta, siis täitusid need paari minuti jooksul pärast välja hõikamist. Paaritunnise hoiatusajaga asendajateks ei olnud lihtsalt omaküla rahvas, vaid eestlased Baselist, kes ei pidanud paljuks ette võtta mõnetunnine reis 4-kuuse beebiga, et osa saada siinsete eestlaste jaanipäeva sündmusest! Vot see on tase ja vot see on kompliment korraldajatele! 

Külalisi oli lähemalt ja kaugemalt. Eestist pärit õpetaja Terje koondas lapsed lakas õlgedel ning rääkis neile Eesti jaanipäeva kommetest ja traditsioonidest. Lastel avanes ka võimalus hoolitseda Eselhofi eeslite eest, neile selga istuda ning hiljem said nad loa aidata isegi laudas õhtutoimingutel.

Täiskasvanutel oli vöimalus näidata omi sportlikke oskusi lauatennist ja teisi välimänge mängides.

Oli üks imeline õhtu, täis imetoredaid inimesi. Aitäh teile kõigile ja head Jaani!


/M.Loertscher, 24.6.2015/3 views0 comments

Recent Posts

See All

EV104

Yorumlar


bottom of page